Лицензиран Microsoft Office пакет за студенти

Русенски университет е първият български университет, предоставящ Office 365 Education на своите студенти, което позволява всички учащи в университета да изтеглят безплатно лицензиран Microsoft Office пакет.

Office 365 Education е абонаментен план за Office 365, достъпен за студенти, преподаватели и служители на квалифицирани, акредитирани висши учебни заведения. Основната цел е да помогне на студенти, преподаватели и служители да вършат практическата си работа от всяко място и на всички устройства.

Как да получите лицензиран Microsoft Office?

1. Посетете http://products.office.com/bg-bg/student

Кликнете на бутона с надпис “Открийте дали отговаряте на условията”

2. Въведете адреса на вашата студентска електронна поща.

Всеки студент на Русенски университет получава акаунт, с който може да използва електронните услуги на университета, включително електронна поща. Адресът на студентската електронна поща е във вида sXXXXXX@stud.uni-ruse.bg, където XXXXXX е факултетния ви номер.

Kликнете на бутона “Sign Up”.

3. Проверете електронната си поща.

Можете да влезете във студентската си пощенска кутия на адрес
https://webmail.uni-ruse.bg. Отново използвайте студентския си акаунт за да влезете – потребителското име е във формат sXXXXXX, където XXXXXX е факултетния ви номер, а паролата първоначално е вашето ЕГН, ако не сте я сменяли. (Центърът за информационно и компютърно обслужване съветва да смените паролата си след първото влизане!)

Ще получите писмо, потвърждаващо регистрацията ви за изтегляне на безплатен лицензиран Microsoft Office пакет. Последвайте линка в писмото. Ако линка не е активен, копирайте го и го поставете в адресната лента на вашият браузер.

4. Въведете имената си, датата на раждане и парола
Информацията от тази регистрация ще използвате за достъп до файловете за изтегляне, както и за другите онлайн услуги на Microsoft, които са достъпни за вас.

5. Изтеглете файловете за инсталация
Изтеглете файловете за инсталация на Microsoft Office като натиснете бутона с надпис “Install Now”.

6. Инсталирайте и активирайте Microsoft Office
Активирайте Microsoft Office след инсталацията като използвате адрес на студентската електронна поща, който въведохте на стъпка 2 и паролата, която въведохте на стъпка 4.

Често задавани въпроси

Какво става, когато завърша образованието си?
Абонаментът ви за Office 365, създаден по плана Office 365 Education приключва след дипломирането ви.

Можете да се включите в другите предлагани потребителски или търговски оферти. Ако имате Office 365 Education в училището си, трябва да се уверите, че сте прехвърлили всичките си файлове от училищния си OneDrive на личния си OneDrive преди завършването.

Какво включва предоставения по програмата софтуер?
Чрез Office 365 Education получавате достъп до потребителската услуга Office 365 ProPlus, която включва пълна версия на Microsoft Office пакета, включително познатите приложения, като Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote и много други. Office 365 ProPlus позволява на всеки учащ да инсталира Office на максимум пет PC или Mac машини, пет таблета (iPad) и да има достъп до мобилните приложения на Office за iPhone и Android телефони. (Приложенията на Office Mobile са включени при всички телефони с Windows). За повече информация щракнете тук.

Могат ли учащите да инсталират Office за iPad чрез тази програма?
Да, като инсталацията се отчита спрямо лимита за инсталиране на 5 таблета. Инсталирайте приложенията и влезте с данните, с които сте се регистрирали на стъпките, описани по-горе.

За повече информация можете да се свържете с Цветелин Павлов от Центъра за информационно и компютърно обслужване на телефон 082 888 221 или на адрес
cpavlov@uni-ruse.bg.