Нови книги в Университетската библиотека

В навечерието на Националния празник 3 март и 20 февруари, денят, в който войската на генерал Тотлебен, с командир на 13ти Нарвски хусарски полк Александър Александрович Пушкин, първороден син на Александър Пушкин, влиза в Русе като освободителка, Университетска библиотека-Ректорат представя 18 от най-новите си книги.

Заглавия като „Публичният образ на Васил Левски”, с автор Ивайло Христов, „Турските зверства в България” на Джанюариъс Макгахан, „Русе в зората на освобождението” под редакцията на Венелин Молнар и Владимир Витков, „Писма от България” на Евгений Утин и др., разказват за Левски, възрожденците, войната, Русе и освободителите.

Една част от книгите са дарения от русенския историк Теодора Бакърджиева.

В тематичното представяне намира място един много рядък и ценен сборник от фотографии на русчуклията Венцеслав Стоянов „От Русчук до Русе”.