Русенски студент с два сребърни медала от национално състезание по карате

Третокурсникът от специалност „Социална педагогика” в Русенския университет – Митко Колев спечели два сребърни медала на провелото се през уикенда състезание за Националната купа по карате в Габрово.

В надпреварата по олимпийско карате за всички възрасти участваха 360 състезатели от 30 клуба от цялата страна. Митко Колев спечели второто място в категория до 60 кг индивидуално в дисциплината „кумите”, а вторият му сребърен медал от състезанието е в същата категория, но отборно със Спортен клуб „Никон”.

Митко Колев се занимава с карате от 2010-та. През месец април 2018 г. той стана републикански вицешампион на Държавното първенство по карате в Албена. След състезанието в Габрово студентът започва подготовка за Балканското първенство по карате през 2019 година, както и за Световното първенство в същия спорт.