15 медала за Русенския университет от IV-а Национална универсиада

От 8 до 14 май 2017 г. в Стара Загора 1100 студенти от 27 университета се състезаваха в 13 вида спорт по време на IV Национална универсиада. Студентите спортисти на Русенския университет завоюваха петнадесет медала – 5 златни, 4 сребърни и 6 бронзови, и се наредиха на четвърто място в крайното комплексно класиране.

На официалното откриване на най-висшия спортен форум на студентите спортисти, което се проведе в центъра на Стара Загора, ректорът на Тракийския университет проф. Иван Въшин получи знамето на универсиадата от проф. Борислав Ангелов, ръководител на Университетския спортен център на Русенския университет, с пожелание за успех в голямата спортна проява. Радостен факт е, че русенските студенти отново се представиха достойно и защитиха името на университета. Те участваха със спортни отбори в седем от 13-те вида спорт. Първото място е за професионалните спортисти от Национална спортна академия, след тях се нареждат Софийският университет и УНСС – София. В извънстоличните висши училища Русенският университет се доказва като „най-спортуващ”.

Ето и представянето на русенските студенти:

ДЖУДО
Златен медал – Виктор Иванов, категория „+100 кг”
Златен медал – Станимир Стойчев, категория „90 кг”
Златен медал – Тугай Кязим, категория „80 кг”

КИК БОКС
Златен медал – Иван Печев, категория „79 кг”
Златен медал – Пепи Перов, категория „ 69 кг”
Сребърен медал – Димитър Лефтеров, категория „74 кг”
Сребърен медал – Михаел Ганев, категория „+94”
Сребърен медал – Ивайло Кучкански, категория „84 кг”
Сребърен медал – Михаел Ганев, втори стил