Честит 24-ти май!

УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ,

Днес празнуваме най-светлия, най-съкровения български празник – 24 май – ден на българската просвета, култура и на славянската писменост. С особено вълнение отбелязваме появата на буквите и почитаме паметта на техните създатели.

Този празник е давал сили на нашия народ да устои срещу духовния гнет и да опази националното ни достойнство. Българинът не само съхранява една нова писменост, но и формира чрез нея нова култура.

Чувството ни за признателност и дълг ни задължава да бъдем достойни и горди защитници и продължители на постигнатото, да вградим своите усилия в процъфтяването на бълграската наука и култура.

Бъдете живи и здрави и нека с воля и упоритост да покоряваме необятния свят на науката.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА СЛАВЯНСКАТА ПИСМЕНОСТ,
НА БЪЛГАРСКАТА ПРОСВЕТА И КУЛТУРА!

С уважение,
Станимир БОЯДЖИЕВ – Председател на Студентски съвет при Русенския университет

Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост