Студентски театър „Пирон“ с награди от XXI-ия Международен театрален фестивал в Каварна

Театър „Пирон“ при Русенския университет представи на 8 юни пред публиката на XXI-ия Международен младежки театрален фестивал в Каварна постановката „Кради помалко“ по Дарио Фо. Премиерата в Русе беше само ден по-рано. На университетската театрална формация журито на фестивала присъди цели три отличия: първа награда за главна женска роля – на Станимира Ангелова; първа награда за главна мъжка роля – на Димитър Аврамов и втора награда за най-добър младежки спектакъл.
Следващите две представления на студентите-театрали пред русенка публика ще бъдат на 19 и 22 юни, отново с начален час 19 в Камерната зала на Доходното здание.