Отлично представяне на отбор на Русенския университет на националната студентска олимпиада

15000141_1376108149079819_5201652725013432373_oПоздравления на отбора за завоюваните успехи!От 28 до 30 октомври 2016г. в град Велико Търново бе проведена V Национална студентска олимпиада по Компютърна математика „Акад. Стефан Додунеков“ http://compmath.eu/2016/, в която участваха отбори от десет университета от София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Габрово и Шумен.
При изключително голяма конкуренция, състезателите решаваха 30 сериозни математически задачи със система за Компютърна математика Matlab/MuPAD.
Седемте студенти от Русенския университет участници в олимпиадата завоюваха два медала:
• Сребърен медал в Група А на Слави Георгиев, спец. Финансова математика, 4 курс;
• Бронзов медал в Група Б на Мирослав Маринов, спец. КСТ, 1 курс (магистър), както и
• Седем грамоти за достойно представяне
От Русенския университет в олимпиадата участваха още и студентите: Бюлент Идиризов, спец. Финансова математика, 4 курс; Ивана Тракийска, спец. Финансова математика, 4 курс; Ралица Спирова, спец. Финансова математика, 4 курс; Иван Стефанов, спец. Компютърни науки, 4 курс и Сечкин Ремзи, спец. КСТ, 4 курс.

Поздравления и за двамата преподаватели, които подготвиха отбора – гл.ас.д-р Иван Георгиев и гл.ас.д-р Стефка Караколева от катедра Приложна математика и статистика на Факултет Природни науки и образование.

Статия: Гергана Илиева @ uni-ruse.bg

Екипа на Студентски съвет е горд, че членовете на Съвета от Факултет Природни науки и образование са Слави Георгиев и Бюлент Идиризов са допринесли сезиозно за доброто представяне!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *