НПСС организира „Студент на годината“ 2016г.

Стартира процедура по прием на документи за Национален приз „Студент на годината“ 2016. Подробности за участие може да намерите на www.studentnagodinata.eu
Крайният срок за подаване на документи е 20 Ноември!

Националният приз „Студент на годината” се учредява в началото на 2006 година по инициатива на делегатите в Общото събрание на Националното представителство на студентските съвети в Република България. Поредното X-то издание на Националния приз „Студент на годината“ ще се проведе под патронажа на Министъра на образованието и науката

Първото издание на конкурса се провежда през Декември 2006 година. Идеята на конкурса е всяка година да бъдат отличени най-добрите студенти и докторанти в българските висши училища.

Конкурсът има мисията да популяризира постиженията на българските студенти пред българската общественост, удостоявайки студенти от всички области на висшето образование.

Участниците следва да отговарят на определени критерии, отнасящи се до постигнатите им резултати в областта, в която се обучават.

Студентите трябва да докажат своите постижения, представяйки документи за постигнатите резултати в научната, културната, спортната и други дейности, свързани с образователния процес на национално и международно ниво.

За проведените IX издания са участвали 2 287 студента, а раздадените плакети в съответните професионални направления и категории са на над 95 студента.

#studentBG #НПСС #ЗаЕдно

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *