Над 120 студенти участваха в тържествата на връх Шипка.

Студентския съвет традиционно поведе русенската студентска чета към връх Шипка. Желаещите да се поклонят пред подвига на българските опълченци и руските воини с всяка година стават все повече, като тази година се включиха над 120 студенти. В делегацията освен членовете на студентския съвет участие взеха и представители на студентския клуб „Съхрани българското“ с ръководител гл. ас. д-р Ренета Златева.

Тази година бе голям и броят на чуждестранните студенти, които за пръв път посетиха историческия връх. Наши колеги от Украйна, Молдова, Пакистан, Индия, Италия и др. изкачиха 894 стъпала то паметния връх и с интерес се запознаха с историческите факти и събития.

Делегацията поднесе почетен венец пред паметника и отдаде своята почит към геройски загиналите за свободата на България.

Представители на Студентския съвет участваха по същото време и в официалната церемония пред паметника на Свободата в центъра на Русе.